Кожен тип черепиці має свої переваги і сильні сторони. Але так як сьогодні мова піде про черепицю бітумну, то розглянемо її основний плюс — легкість монтажу.
Але для початку, розберемося, якими ж матеріалами потрібно запастися перед початком монтажних робіт. Нам знадобляться:

бітумна черепиця. Так як на сьогоднішній день є величезне розмаїття кольорів і відтінків даної черепиці, Ви з легкістю зможете підібрати саме те, що Вам потрібно;
— Спеціальний самоклеючий підкладковий шар, який разом з тим виконує водонепроникну та розподільну функцію;
Єндова, або єн довий килим, який виробляється із спеціального АПП матеріалу. Колір розжолобки повинен збігатися з обраним вами кольором покрівлі;
Клей, основою якого є бітум;
Аератори, елементи підпокрівельної вентиляції;
Карнизні планки, капельники, торцеві планки, планки примикання;
— Спеціальні монтажні цвяхи, покриті антикорозійною речовиною.
Після того, як всі матеріали зі списку придбані, перейдемо до основних етапів підготовки нашої покрівлі до монтажу бітумної черепиці.

montazh_bitumnoj_cherepytsiПідготовка підстави та обрешітки даху.
Для основи покрівлі беремо тільки листи якісної фанери або дошки, або ОСП, мінімальна товщина яких повинна складати 10 см. Підстава надійно кріпиться до конструкції. Обов’язкова вимога — основа повинна бути сухою і рівною. Далі листи укладаються в шаховому порядку.

Вентиляція покрівлі.
Перед початком монтажу обов’язково потрібно продумати вентиляційну систему нашого даху. Так як завдяки цій системі буде проводитися відведення водяної пари й тепла на площу вентиляційного отвору повинна припадати 1/300 частина від всієї площі покрівлі.

Підкладковий шар.
Важливою частиною всієї покрівельної системи є підкладковий шар. Його монтують по всій підставі даху паралельно звісам. Перехльост між рулонами по вертикалі становить 15 см, по горизонталі — 10см і більше.

Планки капельники і карнизні планки та примикання.
Капельники повинні бути виготовлені із спеціального антикорозійного матеріалу наприклад з алюмінію, але вони будуть мати дорожчу ціну.Також виготовляють планки із металу. Їх встановлюють поверх підкладкового матеріалу. Так як у нашому регіоні можливі великі перепади температур, наші карнизи потрібно захистити від вологи. Для цього рекомендується використовувати спеціальний самоклеючий підкладковий матеріал.
Отже, коли все готово до монтажу нашої черепиці, давайте розберемося з самим процесом установки і монтажу черепиці.

Якщо монтаж проводиться в холодну пору року, рекомендується застосовувати додаткову проклейку черепиці. Це ж застосовується і в зонах з сильними рвучкими вітрами. Закріплюється кожен лист бітумної черепиці спеціальними монтажними цвяхами. Нагадаємо, що ці цвяхи повинні складатися з антикорозійного матеріалу. Монтаж буде вважатися якісним тільки тоді, коли капелюшки кріпильних цвяхів будуть на одному рівні з черепицею.
Запам’ятайте, що нижній стартовий ряд черепиці повинен нависати над карнизом на 6-10 мм. У початковій смузі кожна пелюстка повинна бути на половину зрізаною. Але це тільки в тому випадку, коли використовується черепиця з трьома пелюстками.
Цілий лист прибивається на одному рівні з нижньою смугою. Так починається монтаж першого ряду. Коли ж починається монтаж другого ряду, при цьому також відрізається половина пелюстки і монтується до краю даху. Наступні ряди встановлюються таким же способом.
Коли прийшов час встановлювати останній ряд, черепиця зрізається біля коника. Коник має встановитися порівну з обох сторін ската. Черепиця прикріплюється до основи цвяхами, а також для додаткового кріплення, рекомендується використання бітумної мастики.